AEHT 19-oji kasmetinė konferencija


2006 m. lapkričio 7-12d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos direktorė Birutė Stasiūnienė, Vyr.profesijos mokytoja Rima Narkevičiūtė ir 215gr. maisto ruošimo darbuotojų specialybės mokinys, Jurgis Ražinskas, dalyvavo AEHT 19-ojoje kasmetinėje konferencijoje, Killarney miestelyje, Airijoje.

AEHT - tai Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacija.

Kasmetinė konferencija vyksta vis kitoje šalyje.

Organizacijos tikslas organizuoti konkursus ir seminarus mokiniams, mokyklų vadovams bei mokytojams viešbučio ir turizmo srityje. Tuo siekiama rengti perspektyvius turizmo sektoriaus darbuotojus: mokančius kelias užsienio kalbas, komunikabilius, tolerantiškus skirtingoms kultūroms, besidominčius savo šalies ir pasaulio istorija bei kultūra, norinčius bendrauti ir atrasti naujas vietas, aktyvius bei dinamiškus. Mūsų mokykla jau treti metai yra šios organizacijos narė.

Konferencijos metu mokiniai dalyvavo: kulinarijos, konditerijos, barmenų, padavėjų, viešbučių administratorių, kelionių vadovų, kambarinių konkursuose. Šiais konkursais siekiama sustiprinti bendradarbiavimą tarp skirtingų šalių, mokyklų. Svarbiausia nenugalėti, bet bendrauti, užmegzti naujus ryšius, surasti partnerius ir toliau dalyvauti bendruose projektuose.

Kasmetinė konferencija yra puikus renginys jauniems žmonėms ir jų mokytojams pasitikrinti savo tolerantiškumą kitoms kultūroms, papročiams ir tradicijoms. Jie turi galimybę pabendrauti, parungtyniauti tarptautinėse komandose, geriau pažinti ir gerbti vieni kitus.

 

215gr.mokinys Jurgis Ražinskas, dalyvavo virėjų konkurse. Buvo apdovanotas SERTIFIKATU IR MEDALIU už dalykinius įgūdžius, atitinkančius Europos standartus, pademonstruotus konkurso metu.

 

Mokykla užmezgė ryšius su Prancūzijos, Turkijos, Kipro mokyklų atstovais ir ateityje bendradarbiaus kuriant naujus projektus. Konferencijos metu susipažinome su Airijos virtuvės ypatumais bei šalies kultūra, dalyvavome seminaruose ir išvykose, atsivežėme naujų minčių ir idėjų, kurias pritaikysime rengiant aptarnavimo sferos specialistus.