24-oji kasmetinė AEHT konferencija ir konkursai Hagoje


2011 m lapkričio 7-12 d. Hagoje vyko 24-oji kasmetinė AEHT (Europos Viešbučių ir Turizmo Mokyklų Asociacija) konferencija ir konkursai. Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 630 dalyvių iš 32 šalių. Asociacija vienija viešbučių ir turizmo mokyklų direktorius, mokytojus ir mokinius. Konferencijos metu vyko mokinių konkursai, trukę 3 dienas: kulinarų, konditerių, viešbučio registratorių, turizmo vadybininkų, padavėjų, barmenų, vyno pristatymo, seminarai, konferencijos, ekskursijos į Hagos senamiestį, Amsterdamą, Roterdamą, istorinį miestą Delft, „Heineken“ alaus daryklos muziejų.

Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklą atstovavo mokyklos direktorė Birutė Stasiūnienė, kulinarinio skyriaus vedėja ir profesijos mokytoja metodininkė Stanislava Akulavičienė, profesijos mokytoja ekspertė Palmyra Norvaišienė, anglų-vokiečių k. vyr. mokytoja ir projektų vadovė Ramunė Vadeikytė, 210 gr. mokinys Justinas Misius ir 510 gr. mokinė Vaiva Gečiūnaitė.

Justinas Misius dalyvavo kulinarų konkurse. Mokinys pademonstravo puikius kulinarinius įgūdžius, organizacinius ir komunikacinius gebėjimus bei nepriekaištingas anglų kalbos žinias. Kulinarų konkursas vyko 3 dienas, iš viso dalyvavo 31 komanda po 3 narius iš skirtingų šalių. Mūsų mokinys dirbo vienoje komandoje kartu su italu ir prancūzu. Jie turėjo rašyti teorinį testą, susitarti dėl patiekalų, parašyti meniu, patiekalų gaminimo procesą, pateikti reikiamų produktų ir įrankių sąrašą. Kitą dieną komandos ruošė patiekalus, tam buvo skirtos 4 valandos. Patyrę teisėjai vertino individualaus testo rezultatus, meniu sudarymą, darbo vietos paruošimą, patiekalų skonį, išvaizdą, pateikimą, temperatūrą, laiko paskirstymą, darbo vietos ir komandinį darbą.

Vaiva Gečiūnaitė dalyvavo viešbučių registratorių konkurse. Konkurse dalyvavo 16 komandų, po 2 narius iš skirtingų šalių. Prieš konkursą komandos gavo užduotį susipažinti su miesto lankytinomis vietomis, susisiekimu mieste ir viešbučio aplinka. Konkurso metu Vaiva kartu su komandos nare iš Vokietijos jos turėjo per 15 minučių atsakyti laišką, telefono skambutį ir išspręsti situaciją su nepatenkintu svečiu. Kitą dieną turėjo rašyti teorinį testą. Teisėjai vertino profesionalumą, anglų kalbos žinias, išvaizdą, kūno kalbą ir komandinį darbą.

Konkursuose dalyvavo geriausi mokiniai iš Europos viešbučių ir turizmo mokyklų, todėl dalyvavimas šioje konferencijoje leido pasimatuoti mums su kitomis tokio profilio mokyklomis ir numatyti tolesnius mokymo prioritetus ruošiant profesionalius turizmo sektoriaus darbuotojus.