Kalėdos Europoje 2009


2009m. gruodžio 3-8 dienomis Lenkijoje Poznanės miesto Aukštojoje viešbučių ir gastronomijos mokykloje vyko AEHT (Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacija) renginys „Kalėdos Europoje 2009“.

Puikiame renginyje dalyvavo 21 komanda iš 17 šalių, kurių mokyklos priklauso AEHT: Lenkijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Portugalijos, Italijos, Vengrijos, Austrijos, Lietuvos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Kazachstano, Čekijos, Albanijos ir svečiai iš Peru bei Kubos.

Šis renginys buvo skirtas įvairių pasaulio šalių Kalėdų tradicijų sklaidai, todėl kiekviena komanda turėjo parengti savo šalies tradicijas atspindintį fragmentą. Be to, stende turėjo būti skirta vietos ir šalies bei mokyklos pažintinei medžiagai.

Visi renginio dalyviai puikiai įvykdė šias užduotis, nes kiekvienos komandos parodos stende galėjai matyti šalies atributus, autentiškus Kalėdų akcentus, šeimininkai vilkėjo tautinius drabužius, svečiams pasakojo apie savo šalį, mokyklą, tradicijas, bei dalino pačių parengtus lankstinukus apie Kalėdų tradicijas ir tradicinius valgius.

Antrosios renginio dienos vakare vyko vakaronė, kurios metu komandos pristatė savo šalies Kalėdinius valgius ir vaišino gausiai susirinkusius svečius. Po to vyko koncertas ir dalyviai vaidino, dainavo, šoko ir žaidė demonstruodami savo šalies kultūrinius ypatumus.

Mūsų mokyklą atstovavo kulinarijos profesijos mokytoja Vida Bingelytė, viešbučių darbuojo profesijos mokytoja ekspertė Palmyra Norvaišienė, virėjo specialybės 618gr. mokinė Ramunė Kairytė ir 229gr. mokinys Justas Ščiukas.

Šiame renginyje mes puikiai atstovavome savo šalį, mokyklą, profesiją ir pademonstravome viską, ką turime geriausia: parengėme spalvingą stendą su šalies atributika, tautiniais akcentais, mokyklos atributika bei informacine medžiaga, padengėme Kūčių stalo fragmentą ir gražius lankstinukus apie lietuvių Kalėdines tradicijas. Justas paruošė bufetui skanių Kūčių patiekalų, o Ramunė vakaronėje padainavo švelnią kalėdinę lopšinę.

Mokiniai ir mokytojai susipažino su kitų šalių tradicijomis, kolegomis ir bendraminčiais iš giminingų mokyklų, bendravo ir diskutavo, užmezgė glaudesnius ryšius, aptarė galimybes bendradarbiauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose.

Visą gerąją patirtį skleisime mokykloje, mieste bei šalyje.