Jeigu į daiktus, kuriuos tu matei visą laiką, imsi žiūrėti atidžiau, lyg pirmą kartą, trokšdamas įžvelgti visas smulkmenas, tai pasirodys, kad tu jų ankščiau niekada nematei.
Ch.S.Puigas

Stažuotė Londone


Erasmus+ Leonardo da Vinci mobilumo projektas “Efektyvaus įmonės darbo organizavimo patirtis užsienio šalyse“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000300

2014 m. spalio 31 – lapkričio 29 d. šeši mokiniai iš Lietuvos mokyklų keturias savaites stažavosi Anglijoje, Londono Dockland Academy, kur mokėsi anglų kalbos bei sėmėsi darbo organizavimo patirties.

Stažuotės dalyviai:

Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos mokiniai:

  • Mantas Perednis – Logistas ekspeditorius
  • Gerardas Sturlis – Logistas ekspeditorius

Alantos technologijos ir verslo mokyklos mokiniai:

  • Vaiva Ilčiukaitė – Apskaitininkė-kasininkė
  • Rimantė Namajūnaitė – Apskaitininkė-kasininkė

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras:

  • Indrė Straševičiūtė - Prekybos įmonių vadybininko padėjėja
  • Mylita Ščepkauskaitė – Elektroninės prekybos agentė

 

Stažuotės metu mokiniai susipažino su Dockland‘o akademija, jos struktūra, teikiamomis paslaugomis, personalu, darbo organizavimu, atliko pavestas užduotis, mokėsi dirbti savarankiškai ir komandoje. Mokiniai kūrė reklamą Akademijos Facebook paskyrai. Teko lankytis Londono moderniausiame verslo centre „Canary Wharf“. Taip pat mokiniai dirbo klientų aptarnavimo  srityje, bendravo su klientais telefonu, vykdė informacijos paiešką, priėmimą ir perdavimą, naudojosi programa Mail chimp, pildė dokumentus.

Mokiniai tobulino anglų kalbos žinias ne tik akademijoje (pamokų metu), bet ir praktinių užsiėmimų, socialinių projektų metu, kai anglų kalbos užduotis teko atlikti „Victoria and Albert“ muziejuje. Mokiniams už atsakingą darbą ir patobulintas žinias buvo įteikti pažymėjimai.

Po užsiėmimų ir pamokų, vakarais ir savaitgaliais liko laiko ir Londono kultūriniams gyvenimui. Aplankyti žymiausi Londono objektai, kaip Bekingemo rūmai, Londono muziejus, „Big Ben“ ir parlamento rūmai, Vestminsterio abatija, Šv Pauliaus katedra ir kt.

 

Įspūdžiai apie praktiką Londone.

Mantas Perednis

Man ši kelionė buvo pirma į užsienį. Labai norėjau išvykti į Didžiąją Britaniją, nes mano mokslo metai jau eina į pabaigą ir kito šanso jau nebūčiau gavęs. Labai didelius ir malonius įspūdžius paliko Dockland‘o akademija, kurioje mokinomės anglų kalbos ir atlikinėjom praktiką. Aplinka akademijoje šilta, žmonės labai bendraujantys, linksmi, geranoriškai padeda ir paaiškina nesuprantamus dalykus. Neišdildomus įspūdžius paliko kultūrinė programa, kurios metu lankėmės Londone centre ir matėme įžymiausias turistų lankomas vietas. Šios kelionės metu praturtinau žinias anglų kalboje, išmokau bendradarbiauti su žmonėmis ir vienoje komandoje su kitais verslo skyriaus atstovais siekti vieno bendro tikslo ir vykdyti pavestas užduotis.

 

Gerardas Sturlis:

Anglijoje patyriau daug įspūdžių bei įgavau patirties. Patobulinau anglų kalbos žinias ir bendravimą su žmonėmis. Supratau, kad dirbti komandoje yra daug geriau nei dirbti savarankiškai. Jų įmonėje komandinis darbas yra labai reikalingas ir visi dirba kaip viena didelė šeima. Labiausiai mane sužavėjo miestas, ypač "Big Ben" ir "London Eye". Buvo dienų kai nežinojom kaip nuvažiuoti iki reikiamos vietos ir tikrai nudžiugome, kad visi žmonės draugiški ir su mielu noru padeda, jei pasiklydai. Įgavau tikrai daug naujų žinių per trumpą laiką. Džiaugiuosi už šią galimybę.