Žmogus gimsta veikti, o ne tuščiai mintyti.
G.E.Lesingas

Stažuotė Danijoje

logo


2019 m. vasario 04 d. – kovo 08 d. pagal Erasmus+ projektą  „UŽSIENYJE ĮGYTĄ PATIRTĮ PRITAIKYK LIETUVOJE“ 2018 – 1 – LT01 – KA116 – 046788  mūsų mokyklos mokiniai stažavosi Danijoje, Roskildės mieste Zealandijos verslo mokykloje „Zealand Business College“. Stažuotėje dalyvavo aštuonios mūsų mokyklos konditerės: 728 gr. Emilija Mickevičiūtė Diana Jacukevič Ieva Endriukaitytė Deimantė Bintautaitė 727 gr. Sandra Golubevaitė, Viktorija Solovjova, Jogailė Maliuginaitė Viktorija Latatujeva.

Mokinius lydėjo ekonomikos mokytoja Palmyra Norvaišienė.

 

Mokiniai iš stažuotės grįžo pilni įspūdžių, štai keletas jų:

Sandra: Man labai patiko stažuotė Danijoje. Žmonės labai malonūs, mokytojai taip pat, visada padės, patars, neliks abejingi. Pati Danijos gamta labai patiko, miestas ir aplinka. Be galo norėčiau pabūti ilgiau, nes laikas be galo greit prabėgo. Siūlyčiau visiems važiuoti ir stažuotis Danijoje, bet be anglų kalbos nieko nebus.

Viktorija. S.: Praktika Danijoje labai patiko. Mokytojai buvo labai geri ir malonūs. Susipažinau su Danijos kultūra, tradiciniais jų patiekalais. Labai draugiški danai. Taip pat kitiems siūlau kitais metai vykti į Daniją.

Viktorija. L: Praktika Danijoje labai patiko. Praktika buvo informatyvi, įdomi, kartais sunki, bet mokytojai visą laiką padėdavo. Miestelis kuriame gyvenome labai gražus ir švarus, vakarais buvo malonu išeiti pasivaikščioti. Taip pat daniškas maistas, o žmonės tai kažkas naujo ir neįprasto. Žinoma siūlyčiau visiems važiuoti, tikrai ne pasigailėsite.

Jogailė: Man patiko laboratorija, laboratorijos įranga. Patiko, kad mokytojai ir mokyklos darbuotojai buvo malonūs ir paslaugūs žmonės. Gražus miestas, skanūs patiekalai. Sudomino jų kultūra, pasirinkimai ir mąstymas. 

Diana: Stažuotė Danijoje buvo pažinimas kažko naujo ir taip pat užtvirtinimas to ką aš moku geriausiai. Susipažinimas su naujais žmonėmis atvėrė plačiau mano žvilgsnį į pasaulį. Darbas Danijoje buvo vienas malonumas. Geras jausmas keltis su ta mintimi, kad šiandien eisi į praktiką ir vėl išmoksi kažką naujo. Jei atsirastu dar kartą tokia nors menkiausia galimybė nuvykti į Danija, aš ja pasinaudočiau ir tai pasiūlyčiau kitiems.

Deimantė: Man labai patiko būti Danijoje, mokytojai yra labai malonūs. Mes kai atvykome į ZBC, iškart ėjom į Roskildės miestelio centrą, ten labai gražu. Patiko gaminti maistą ir pažinti jų kultūrą bei tradicinius maisto patiekalus. Man patiko būti Danijoje.

Emilija: Stažuotis Danijoje buvo vienas geriausiu mano sprendimų, mat per trumpą laiką ne tik praplėčiau savo žinias profesijoje, kurias dabar mokausi, bet ir pažinau kitos šalies kultūrą, pasiėmiau naujų idėjų bei pagerinau anglų kalbos žinias, taipogi praplėčiau draugų ratą. Siūlyčiau ir kitiems išmėginti šią programą, tikrai verta.