Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Stažuotė Danijoje

logo


 2019 m. sausio 14 d. – vasario 16 d. pagal Erasmus projektą  „UŽSIENYJE ĮGYTĄ PATIRTĮ PRITAIKYK LIETUVOJE“ mūsų mokyklos mokiniai stažavosi Danijoje, Roskildės mieste Zelandijos verslo mokykloje. Stažuotėje dalyvavo aštuoni mūsų mokyklos mokiniai: Jevgenijus Griško, Vytis Taraškevičius, Daugirdas Jurevič, Jokūbas Ercius, Rokas Atas, Simonas Navasaitis, Valentinas Zinevičius ir Robertas Petniūnas. Mokinius lydėjo istorijos ir kūno k. mokytojas Dangis Varankevičius.

Mokiniai iš stažuotės grįžo pilni įspūdžių, štai keletas jų:

Jokubas: Man patiko, gera praktika angliškai kalbėti ir gaminti kitus patiekalus, tai padėjo man išmokt naujų dalykų, ir tikrai važiuočiau dar kartą.

Rokas: Labai jauki aplinka, žmonės labai malonūs, tačiau nemokant anglų kalbos, važiuoti neverta.

Vytis: Tai yra tikrai nepaprasta patirtis, ne tik susipažįsti su Danijos kultūra išmoksti naujų įgūdžių virtuvės srityje, bei gera proga pažinti draugus kurie buvo visą tą laiką!

Simonas: Puikus būdas susipažinti ir susirasti draugų. Taip pat susipažinau su profesija aukštesniu lygiu. Supranti ar tau tikrai patinka profesija.

Jevgenijus: Danija labai patiko, žmonės, išvis kitokia kultūra kaip ir kasdieniniame gyvenime taip ir bendravime. Labai geri mokytojai, viską aiškiai ir įdomiai pasakojo. Labai patiko ir pačiame mieste buvo daug visokių gražių vietų ir pan.

Valentinas: Stažuotė Danijoje atvėrė akis, kaip gražu, kaip nuostabu pamatyti dalykus kurių ne visada pamatysi kasdieniame gyvenime. Patirtis įgyta per mūsų praleistą laiką ten nepalyginama su niekuo kitu. Mokytojai buvo nuostabūs, visada padėdavo jei kildavo koks vienas ar antras klausimas, jie visada ateina su gera nuotaika skleidžia tokią aurą kuri suteikia didesnį malonumą dirbti ir siekti tikslų. Pats Roskild nuostabus miestas, turi pakankamai nemažai pramogų, vietovių, bei nuostabių vaizdų. Žmonės yra mandagiausi kokius tik esu matęs, jie niekada nevaikšto surūgę, jie nuolatos su šypsena. Jei reikia pagalbos rasti ką nors, jie iškart padės. Jei atsirastų galimybė dar kartelį nuvykti, neatsisakyčiau jokių būdu. Puiki stažuotė! Verta važiuoti.

Robertas: Žiauriai faini mokytojai, labai aiškiai viską paaiškindavo ir nuolat išmokindavo kažko naujo. Žmones nuolat būdavo laimingi, todėl atmosfera buvo labai gera. Tikrai patariu nuvažiuoti, patikėkite nenusivilsite.

Daugirdas: Tai yra geras šansas gauti geros patirties anglų kalboje ir virtuvėje. Man labai patiko ir tikrai norėčiau nuvažiuoti dar kartą.

 

Tad kaip matote iš dalyvių įspūdžių, kelionė į Daniją buvo turininga ir prasminga. Grįžę mokiniai įgytomis žiniomis dalinsis mūsų mokykloje, bei panaudos dirbdami pagal savo specialybes.