Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Stažuotė Londone

logo


2019 m. vasario 15 - kovo 18 d. pagal Erasmus+ programos projektą "Užsienyje įgytą patirtį pritaikyk Lietuvoje" stažavosi Londono restoranuose, kelionių agentūrose ir viešbučiuose. Stažuotėje dalyvavo šeši mokiniai: Vilius Nemira, Andrius Matižonokas, Rafal Zaryč, Evelina Kupčiūnaitė, Karolina Jarkevič ir Beata Klimovič. Dalyviai grįžo pilni įspūdžių ir naujų idėjų!

Rafal įspūdžiai „Erasmus+ stažuotė yra kažkas ypatingo. Tai galimybė pažinti savo profesiją iš vidaus. Tai yra šansas, kuriuo pasinaudojus galima ne tik patobulinti profesinius įgūdžius, bet ir patobulėti kaip asmenybei. Šio projekto dėka sužinojau daugybe virėjo specialybės niuansų, išmokau geriau planuotis laiką, ir organizuotis darbą. Dirbant su tikrais profesionalais, prisiminiau, kodėl pasirinkau būtent šią profesiją. Galimybė mokytis iš savo srities specialistų, dirbti su jais, įsilieti, nors ir laikinai į jų kolektyvą yra tikrai nuostabi ir rekomenduočiau pasinaudoti visiems. Nors ir neįsimylėjau į Londoną kaip daugybė žmonių, aplankęs keletą mažiau turistinių, tačiau istoriškai svarbių jo vietovių, likau maloniai nustebintas. Visgi savo šarmo miestas dar nepraradęs. Ši kelionė buvo puiki proga įsitikinti. Išvada tokia, kad esant galimybei, reikia griebti „jautį už ragų“ ir pasinaudoti Erasmus+ programa.

Andriaus įspūdžiai „Stažuotė Londone tai buvo puiki gyvenimo patirtis, kurią su šypsena prisiminsiu praėjus daugeliui metų. Tai buvo nepakartojama gyvenimo patirtis visomis prasmėmis - specialybės, komunikabilumo, priduriant kad reikėjo 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę kalbėti angliškai. Jungtinėje Karalystėje sutikau nepakartojamus žmones, man buvo garbė iš jų mokytis ir su jais dirbti. Neapsakomas jausmas buvo per labai trumpą laiką gauti vaidmenį virtuvėje. Iš ten pasiėmiau milžinišką žinių bagažą ir jas pritaikysiu savo darbe, kad rezultatai gerėtų kiekvieną dieną, nes po Erasmus mainų supratau, kad ateis diena, kai aš būsiu šefas ir ateis mokinukas kaip aš ir sakys man: - šefe ką galiu nuveikti? Ir tada suprasiu kad atėjo ir man laikas tęsti šį nesibaigiantį tobulėjimo ir mokymosi užburtą ratą“.

Viliaus įspūdžiai „Prieš skrydį jau žinojau, kad vykstu į kitą šalį mokytis savo profesijos, buvau pasiruošęs nuotykiams. Bet kad išmoksiu tiek, kiek išmokau būdamas ten per mėnesį aš tikrai nesitikėjau. Sutikau žmonių iš kitų šalių. Supratau, kiek daug galimybių atsiveria, kai tik pradedi jomis naudotis. O kai darbdavys mato tavo norą dirbti, jis dar labiau susidomi tavimi, ir darbas tampa ne darbu, o švente ! Kiekvieną rytą atsikeldamas su šypsena važiuoji, nes žinai, kad bus vis kažkas naujo. Labai ačiū mokytojoms ir administracijai, kad suteikia mums tokį šansą „pasikultūrinti“ ir praplėsti savo žinias bei mąstymą. Visiems, kurie abejoja, ar norėtų vykti, ar ne. Neabejokit! Turit puikų šansą žengti vieną žingsnį arčiau savo svajonės“.

Karolinos įspūdžiai „Stažuotė Londone labai patiko. Žmonės nuoširdūs, visada padeda jeigu kyla problemų.  Dirbdama kelionių agentūroje gavau naudingos patirties IT srityje ir bendravime su klientais. Radau naujų draugų, su kuriais linksmai praleidome laisvalaikį. Patariu būsimiems Erasmus+ programos dalyviams nebijoti iššūkių!”.

Evelinos įspūdžiai „Viskas buvo labai smagu. Gavau daug praktikos viešbučių registratūroje. Pažinau Londoną ir jo gyventojus, taip pat visada buvo smagu girdėti kai kiti darbuotojai giria už geras anglu kalbos žinias. Rekomenduočiau kitiems važiuoti“.