Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Erasmus+ stažuotė Vokietijoje

logo


2019 m. kovo 3- balandžio 3 d. logisto-ekspeditoriaus specialybės mokiniai stažavosi Vokietijoje, pramoninio miesto Duisburgo logistikos įmonėse. Keturių savaičių stažuotės metu mokiniai įgijo naudingų profesinių ir socialinių įgūdžių dirbdami tarptautinėse komandose. Stažuotės rezultatai buvo užskaityti ir patvirtinti, mokiniai gavo Europass mobilumo dokumentus.

Būsimieji logistai-ekspeditoriai į stažuotę Vokietijoje vyko pagal Erasmus+ KA1 besimokančiųjų ir personalo mobilumo profesiniame mokyme "Užsienyje įgytą patirtį pritaikyk Lietuvoje" Nr. 2018-1-LT01-KA116-046788. Mokinius priėmė, surado praktikos vietas profesinė mokykla Kaufmannisches Berufskolleg Walther Rathenau.

Stažuotės metu mokiniai dirbo logistikos įmonėse išmoko naudotis skeneriais, elektroniniais keltuvais, rūšiuoti ir rinkti prekes pagal užsakymus, skirstyti sandėlyje, paruošti teisingai paletę, ženklinti, sužinojo kaip įmonė transportuoja siuntas po visą šalį ir Europą. Susipažino su darbo organizavimu logistikos įmonėse.  Įgytą patirtį mokiniai planuoja panaudoti darbe.

Dalyviai apie praktiką sako:

Karolis: „Esu patenkintas Erasmus+ suteikta proga išvykti į stažuotę Vokietijoje, šiek tiek pamačiau pačią šalį ir kultūrą, dabar patirtą patirtį galiu pritaikyti “DPD Lietuva,, įmonėje“.

Almantas: „Erasmus+, tai puiki galimybe susipažinti, patirti, pasipraktikuoti...“

Matas: „Atlikau praktiką Vokietijoje DPD įmonėje. Išmokau greitai susitvarkyti su įvairiomis užduotimis, kaip greitai ir taisyklingai rasti pakuotę ir padėti ją į atitinkama vietą. Taip pat kaip organizuoti maršrutą ir išvežioti pakuotes klientams. Įgijau pasitikėjimo savimi ir sužinojau daugiau apie save“.

Timofej: „Dirbau logistikos įmonėje CTS (Cremerius Transport Service). Darbas- krovinio tvirtinimas, krovinio žymėjimas“.

Stažuotės rezultatai buvo užskaityti ir patvirtinti, mokiniai gavo Europass mobilumo dokumentus.