Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Trečiasis EROVET projekto dalyvių susitikimas Turkijoje


Š.m. gegužės 21 – 25 dienomis Turkijos sostinėje Ankaroje esančioje Ortakoy 80 Yil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi profesinėje mokykloje vyko trečiasis vadovų ir antrasis mokymų susitikimas pagal Erasmus+ KA2 profesinio mokymo strateginių partnerysčių projektą „EROVET - jaunimo įsidarbinimo skatinimas per Europos profesinio mokymo tyrimų grupę“.

Projekto dalyvių susitikime dalyvavo darbo grupės iš Turkijos, Ispanijos, Portugalijos, o taip pat nuotoliniu būdu į diskusijas įsitraukė kolegos iš Italijos, Graikijos, Vokietijos.

Šio susitikimo metu buvo nagrinėjamos jaunimo mobilumo ir darbo pasiūlymų platformų sukūrimo temos.

Prekybos ir verslo skyriaus vedėja D.Banionytė ir profesijos mokytoja metodininkė R.Brokartienė pristatė Lietuvos ir mūsų mokyklos darbo su socialiniais partneriais ir darbdaviais formas. Projektų vadovė R.Vadeikytė visus supažindimo su mokinių dalyvavimo įvairiuose mobilumo projektuose statistika, įgyta patirtimi ir stažuočių nauda.

Vadovų susitikime projektų vadovė Ramunė Vadeikytė ir profesijos mokytoja metodininkė Jūratė Dragūnaitė sprendė projekto organizavimo metu kilusias problemas, aptarė sklaidos ir projekto metu sukurtų produktų pristatymo ir viešinimo klausimus.

Susitikimo dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti Ankaros darbo biržos atstovo pranešimo apie jaunimo įdarbinimo problemas bei „KOSGEB“ organizacijos ekspertų, kurie teikia finansinę ir konsultacijų paramą pagal COSME programą mažoms ir vidutinėms verslo įmonėms.

Susitikimo pabaigoje nutarta skatinti ir populiarinti studentų mobilumą, nes įgiję darbo patirties užsienyje studentai lengviau randa darbą. Taip pat numatyta steigti darbo skelbimų platformą, kurioje įmonės galėtų siūlyti darbo vietas studentams, o studentai pateiktų savo CV ir pageidavimus dėl ieškomo darbo. Ši platforma padės gerinti jaunimo įsidarbinimo rodiklius.

Plačiau apie projekto veiklą ir darbo grupių susitikimus galima rasti internetinėje svetainėje www.erovet.eu.