Jeigu į daiktus, kuriuos tu matei visą laiką, imsi žiūrėti atidžiau, lyg pirmą kartą, trokšdamas įžvelgti visas smulkmenas, tai pasirodys, kad tu jų ankščiau niekada nematei.
Ch.S.Puigas

Stažuotė Londone

logo


2017 m. kovo 5 balandžio 5 d. pagal Erasmus+ KA1 mobilumo projektą „Profesinių kompetencijų tobulinimas siekiant gerinti mokymo(si) kokybę ir tarptautiškumą“ Nr.2016-1-LT01-KA116-022944, Jungtinėje Karalystėje, Londono įmonėse stažavosi logisto ekspeditroiaus specialybės mokinės Vita Balakauskaitė 326 gr. ir Dominyka Kazlauskaitė 815 gr, smulkaus verslo organizatoriaus mokinys Karolis Pašilis 416 gr. ir virėjo specialybės mokinys Ivan Lapickij 226 gr. Mokiniai praktika atliko kelionių agentūrose „Just 2 Travel“ ir „Eco Turkey“, italų restorane „Fatisa“.

Visi dalyviai įgijo profesinės patirties, patobulino anglų kalbą bei praplėtė sociokultūrinį akiratį. Štai ką dalyviai mano apie stažuotę:

„Vykti į stažuotę Anglijoje nusprendžiau visiškai netikėtai, tiesiog pasiūlė klasės auklėtoja. Iš pat pradžių net neįsivaizdavau kaip viskas bus, nežinojau ką ten reikės daryti, taip pat nesinorėjo palikti namų, bet dabar drąsiai galiu teigti, kad dalyvauti buvo tikrai verta. Praktika Londone praėjo nepakartojamai. Teko padirbėti dvejose įmonėse, kuriose įgavau begalę patirties: supratau kaip veikia verslas kitoje šalyje, sužinojau kaip svarbu palaikyti santykius tarp bendrataučių ir pamačiau daug naujų dalykų kurių nėra Lietuvoje. Taip pat laisvalaikiu teko daug pakeliauti, pavyko susipažinti su įdomiais žmonėmis ir geriau pažinti kultūrą. Taigi ši kelionė dar ilgai išliks mano atsiminimuose ir visiems stipriai rekomenduoju pasinaudoti Erasmus siūlomomis galimybėmis“ Karolis Pašilis.

„Nuvykęs į Anglija - Londono džiungles, be galo jaudinausi ir stebėjausi nuolatiniais didelio miesto vaizdiniais - tie dideli pastatai, retkarčiais atrodantys lyg siektų debesis. Taip pat, tai kas sudaro miestą -  tai žmonės: kur beužeitum , ko bepaklaustum , visi draugiškai nusiteikę ne tik padėti , bet ir pabendrauti.  Asmeniškai aš atlikau stažuotę jaukiame dviejų aukštų italų restorane pavadinimu "Fatisa" . Paklausęs savininko ką šis pavadinimas reiškia , jisai atsakė jog jisai tiesiog gražus pavadinimas. Tai vienas iš Italijos miestelių pavadinimas iš kur ir buvo kilęs savininkas. Žinoma kas svarbiausia kalbant apie darbą tai yra kolektyvas - bendrai keliais žodžiais apibūdinsiu , kad jie ne tik išmokė mane maisto gaminimo paslapčių, meilės maisto gaminimui ir darbui , bet ir pats procesas , pats buvimas tame restorane buvo malonus . Visai taip pat jaukiai kaip namie . Mes tapome lyg šeima. Turėjome savo juokelių , nuolat kalbėjomės ir bendravome, padėjome vienas kitam , be kažkokių prašymų ar klausimų. Viskas buvo taip natūralų kaip nuoširdus juokas, kurį nuolat gali išgirsti iš virtuvės išeinant pro tarnybines patalpas tiesiai į parką“  Ivan Lapickij.

„Vykti tikrai buvo verta. Be to, kad įgauni reikalingos darbo patirties, dar ir susipažįsti su naujais žmonėmis, patyrinėji naujas vietas. Galbūt darbas kartais ir buvo nuobodus, bet kolektyvas tiesiog nuostabus. Nematau nei vienos priežastis dėl kurios kažkas neturėtų ten vykti“ Vita Balakauskaitė.

„Stažuotė Anglijoje man buvo puiki proga ne tik susipažinti su nauja šalimi, žmonėmis ir jų kultūra, bet ir įgyti naujų profesinių žinių. Tai buvo darbo ofise praktika kuri man tikrai pravers ateityje net ir logistikoje“ Dominyka Kazlauskaitė.