Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Stažuotė Londone

logo


2018 m. vasario 24 – kovo 27 dienomis pagal Erasmus+ KA1 mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis siekiant kokybės“ Nr. 2017-1-LT01-KA116-034944 projektą Londono restoranuose, prekybos įmonėse  stažavosi 10 virėjo, padavėjo-barmeno, smulkaus verslo paslaugų teikėjo, logisto-ekspeditoriaus specialybių mūsų mokyklos mokiniai:   Modestas Stankevičius, Dominyka Kazlauskaitė - 815 gr., Dmitrij Tkač, Vaida Tomaševič Spiridovič - 217 gr., Raimedas Latvys – 826 gr., Ąžuolas Burbulis, Dominykas Legus – 816 gr., Rokas Stankevičius – 927 gr., Ramutis Stražinskas – 625 gr., Šarūnas Žvikevičius – 627 gr.

Visi grįžo su nepamirštamais įspūdžiais ir patirtimi.

Vaida: “Atsiliepimai apie ERASMUS+ programą Londone tik patys geriausi. Stažuotės metu įgyvendinau visus savo motyvacinius lūkesčius. Praktikuodamasi virtuvėje supratau, kad gaminant maistą reikia išlikti ramiam, nepanikuoti ir tiesiog žaisti su laiku” 

Dominykas: Stažuotė Londone parodė, kitokį požiūrį į darbą užsienyje, taip pat pamokė savarankiškumo ir bendravimo su įvairiausių tautybių žmonėmis. Smulkioje logistikos įmonėje mokemės darbo organizavimo, atlikinėjome finansinę apskaitą ir mokemės komandinio greito darbo sandėlyje. Turejome laiko ir pabūti turistais pasimėgauti Londono miesto grožiu”

Rokas: “Prieš stažuotę turėjau šiokį tokį jaudulį dėl savarankiško gyvenimo, svetimoje šalyje, tarp svetimų žmonių, darbo patirties kurios visiskai neturėjau. Bet buvau pasitiktas labai svetingų bendradarbių ir vietinių gyventojų, pramokau ne tik savo profesijos, bet ir kaip bendrauti su žmonėmis, savarankiškumo. Važiuoti tikrai rekomenduočiau visiems!”

Dima:“Pradžia buvo nelabai. Galvojau, kad patekau ne į savo kompaniją ir nelabai turėsiu su kuom bendrauti. Bet gavosi taip, kad visi labai susibendravome ir tapom maža šeimynėle. Atvykęs pirmą dieną į darbą supratau, kad viskas yra labai gerai. Kolegos draugiški, padedantys, išklausantys ir rūpestingi. Pats restoranas buvo labai gražus ir jaukus, tai sakau kaip darbuotojas ir taip sakyčiau jeigu būčiau klientas. Londonas yra pasakiškai gražus, nuostabus, kupinas gyvenimiškų naujovių, bei kas diena vis naujesnių įspūdžių. Trumpai viską tariant, galiu pasakyti, kad ši stažuotė man be galo patiko, aš labai džiaugiuosi, kad man pavyko išvykti ir visada šį laikotarpį prisiminsiu su šypsena veide”

Modestas:“Stažuotė buvo puiki. Man labai patiko darbo aplinka ir patys žmonės, kurie su manimi dirbo ir mane mokė. Stažuotėje išmokau ir sužinojau dar daugiau apie sandėliavimą, vykdomus įmonės procesus, supratau kaip įmonėje veikia prekių judėjimas, koks ryšys turi buti tarp kliento ir pardavėjo. Išmokau kaip tinkamai turi būti sandėliuojamos įvairių rūšių prekės pagal galiojimo terminą ir pagal prekių skyrių. Taip pat aplankiau įspūdingiausias Londono vietas, paragavau angliškos virtuvės skonio. Pažinau daug naujų žmonių bei užmezgiau naujų ryšių. Drąsiai sakau, kad ši stažuotė padės dar labiau tobulėti bei kopti link karjeros aukštumu :)” 

Raimedas: “Stažuotė Londone buvo nepakartojama. Dirbau restorane “Cucina”. Įgyjau labai pravarčios praktikos profesinėje srityje, sužinojau daug naujų dalykų. Susipažinau su įmonės veikla, finansais bei tiekėjais. Visas mokykloje įgytas teorines žinias puikiai galėjau pritaikyti praktinėje veikloje. Darbas tarptautinėje komandoje patobulino anglų kalbos žinias.   Taip pat teko dirbti bei susipažinti su įmonės dokumentais. Grįžęs drąsiai galiu teigti, kad restoranų verslą išnagrinėjau nuodugniai, išbandžiau save beveik kiekvienose pareigose. Gyvendamas Londone domėjausi Didžiosios Britanijos socialiniu bei kultūriniu gyvenimu. Aplankiau daugybe lankytinų vietų, muziejų, parkų, bažnyčių. Pagerinau  žinias apie šalies istoriją. Visas mėnuo Londone buvo kaip savęs išbandymas, atradimas. Kiekvieną dieną manęs laukdavo kas nors naujo dar nežinomo. Visus išbandymus nugalėjau ir be galo džiaugiuosi, kad teko išvykti į šią stažuotę ir tiek daug iš jos pasisemti bei taip puikiai praleisti laiką”