Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Stažuotė Vokietijoje

logo


2018 m. vasario 20- kovo 21 d. šeši logistikos specialybės mokiniai stažavosi Vokietijoje, pramoninio miesto Duisburgo logistikos įmonėse. Keturių savaičių stažuotės metu mokiniai įgijo naudingų profesinių ir socialinių įgūdžių dirbdami tarptautinėse komandose. Stažuotės rezultatai buvo užskaityti ir patvirtinti, mokiniai gavo Europass mobilumo dokumentus.

Būsimieji logistai į stažuotę Vokietijoje vyko pagal Erasmus+ KA1 besimokančiųjų ir personalo mobilumo profesiniame mokyme projektą "Tarptautinė patirtis siekiant kokybės" Nr. 2017-1-LT01-KA116-034944. Mokinius priėmė, surado praktikos vietas ir jais rūpinosi visos stažuotės metu profesinė mokykla Kaufmannisches Berufskolleg Walther Rathenau.

Duisburge gerai išvystyta metalo pramonė, taip pat  Duisburgas yra didžiausias pasaulyje vidaus vandenų uostas. Mieste labai daug logistikos įmonių, kuriose taikomas multimodalinis krovinių gabenimas- laivais, geležinkeliu, keliais.  Kadangi Vokietijoje taikoma dualinio mokymo sistema, svarbų vaidmenį specialistų praktiniame mokyme atlieka jų partneriai-verslo įmonės, kurių vadybininkai rūpinosi ir projekto dalyviais, mokė ir vertino jų pažangą.

Stažuotės metu mokiniai išmoko dirbti su skeneriais ir juose įdiegta programa, kuria naudojasi dauguma Vokietijos įmonių. Išmoko naudotis elektroniniais keltuvais, rūšiuoti ir rinkti prekes pagal užsakymus, jas skirstyti sandėlyje, kaip teisingai paruošti paletę, ženklinti, sužinojo kaip įmonė transportuoja siuntas po visą šalį ir Europą. Taip pat susipažino su ofiso darbais: kokie yra užsakymai, kaip jie vykdomi, kaip sudaromas transportavimo maršrutas . Bendrai suvokė kaip vyksta darbas logistikos įmonėse.  Įgytą patirtį mokiniai netolimoje ateityje planuoja panaudoti darbe.

Stažuotės rezultatai buvo užskaityti ir patvirtinti, mokiniai gavo Europass mobilumo dokumentus.

Mokinių įspūdžiai:

Artūras Černiavskij, 816 gr.: Buvo įdomi stažuotė CTS įmonėje. Ten pagilinau logistikos žinias ir gavau naujų. Dabar žinau kaip bendrauti su žmonėmis iš kitos šalies ir buvo  įdomu pažinti kitą kultūrą.

Karolis Januševskis, 317 gr.: Neseniai turėjau nedidelę patirtį “DPD” kompanijoje, kuri mane labai pradžiugino. Ypač malonus kolektyvas mane priėme į savo ratą nuo pat pirmųjų dienų itin draugiškai ir šiltai. Kalbant apie bendrąsias darbo sąlygas, jos man paliko didelį įspūdį, nes viskas yra daroma pagal aukštą ir profesionalų darbo lygį. Man kaip naujam darbuotuojui buvo aiškiai ir suprantamai paaiškintos visos darbo taisyklės: nuo siuntų paruošimo (kaip efektyviai sutvarkyti siuntą, paruošti siuntinius kitai dienai) iki siuntų grąžinimo (siuntų žymėjimai ir t.t). Kitas mane labai nustebinęs šioje kompanijoje dalykas - valgykla. Joje buvo ypač skanus maistas! Tad visada buvau sotus ir skaniai pavalgęs. Siunčiu didžiausias rekomendacijas šiai ,,DPD” kompanijai, kurioje įgavau neįkainojamą patirtį bei pažintis su ten dirbančiais ypač linksmais ir pozytiviais žmonėmis!

Justinas Peleckis, 317 gr.: Dėka Erasmus programos turėjau galimybę įgyti darbo praktikos Vokietijoje. Dirbau DPD kompanijoje 4 savaites ir viskas buvo labai gerai. Per tas keturias savaites, palyginus mažą laiko tarpą, DPD vadovai mums parodė tikriausiai beveik viską, kaip kas vyksta. Mus mokė kaip sutvarkyti pažeistus siuntinius, kaip atpažinti siuntinius, kurie nėra pakankamai tvarkingi, kad būtų siunčiami klientams. Tvarkėme klaidingus adresus ir surasdavom tikruosius adresus, taip pat turėjome galimybę pažiūrėti iš arčiau, kaip dirba žmonės ofisuose, koks jų darbas. Taip pat vieną dieną buvome išvažiavę su kurjeriu, pažiūreti kaip vyksta jo darbo diena. Taigi per 4 savaites mes tikriausiai pamatėme viską, nuo A iki Z. Savaitgaliais išvykdavome ir į miestą, tad pamatėme Vokietijos gražius miestus, parkus ir dangoraižius. Labai džiaugiuosi šia savo patirtimi ir visiems siulyčiau pasinaudoti tokia galimybe, jei tik tokia galimybė pasitaiko.

Matas Ivaška, 816 gr.: Dirbau Vokietijos įmonėje „Hornbach“. Šioje įmonėje gerai išmokau dirbti su kitais žmonėmis ir kaip greitai ir efektyviai reikia atlikti logistikos darbą. Taip pat, susipažinimas su kitos šalies kultūra ir pačiais žmonėmis man labiau padėjo pasitikėti savimi ir atsirado noras vis daugiau kažko naujo išmokti.

Vasarė Zigmantavičiūtė, 817 gr.: Stažuotė Voketijoje man suteikė daug naudingos patirties . Aš išmokau planuoti savo laiką , darbo dieną. Pagerinau bendravimo anglų kalba įgudžius. Susipažinau su naujais žmonėmis. Buvimas kitoje valstybėje pagerino mano orienavimosi įgudžius. Išmokau dirbti komandoje . Labai džiaugiuosi, kad teko dalyvauti Erasmus+ projekte .

Julija Žilinskaja, 817 gr.: Siūlyčiau vykti visiems atsiradus galimybei ir norintiems pažinti naujas šalis, kultūras. Kelionės metu sutikau daug nuostabių žmonių, įgavau tikrai vertingos patirties. Pasikartojau vokiečių ir lenkų kalbas. Gavau gerus atsiliepimus ir patirties, kurie tikrai pravers ateityje, bei daug gerų įspūdžių.