Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Naujienos


2016-11-16

Tolerancijos paukštis


Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis  paukščiai, kuriais pasipuošė mūsų salė. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam, todėl šią tolerancijos dieną skiriame pabėgėliams.

Renginio metu buvo aptarta, ką reiškia žodis tolerancija, kodėl ši sąvoka reikšminga mūsų visuomenėje ne tik kalbant apie praeitį, bet ir analizuojant dabartį.  Mokyklos renginyje dalyvavo viešnia iš Vilniaus arkivyskupijos Caritas Užsieniečių integracijos programos Neringa Džiugelytė.  Ji pasidalijo įžvalgomis apie pabėgėlių situaciją Lietuvoje, jų užimtumo ir integracijos galimybėmis mūsų šalyje.

Taip pat buvo sukurtas, mūsų  mokyklos mokytojų ir mokinių, filmukas apie jų turimas nuostatas pabėgėliams. Paskui kartu sudainavome  dainą „Paukščiai“ ir išsiskirstėme į klases.

Tikimės, kad žodis tolerancija  ir jo prasmė yra aktuali šiandien ir tikrai išliks aktuali  ir ateityje.

 Renginį organizavo mokytojos Aida Baliukevičienė ir Jolita Bielinytė.