Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Naujienos


2017-02-01

Stažuotė Italijoje


2017 m. sausio 23 d. į pietų Italiją pagal ERASMUS+ KA1 projektą „Profesinių kompetencijų tobulinimas siekiant gerinti mokymo(si) kokybę ir tarptautiškumą“ Nr. 2016-1-LT01-KA116-022944 išvyko 5 virėjų grupės mokiniai: Kiril Tolkačiovas iš 626 gr., Karolis Jasiūnas ir Donatas Vyšniauskas iš 615 gr., Paulius Banevičius iš 226 gr., Jūratė Kirkytė iš 624 gr. ir  būsima viešbučio darbuotoja Justina Jodenytė iš 516 gr. Lydintis asmuo – Ingrida Maciejauskienė, profesijos mokytoja metodininkė.

Mokiniai apgyvendinti San Giovanni Rotondo mieste viešbutyje Corona, kuriame kambarinės ir virėjos praktiką atlieka merginos. Kitiems keturiems mokiniams praktikos vietos parinktos skirtinguose restoranuose: Donatas dirba vyno restorane Opus Wine senamiestyje, Kiril dirba prabangiame šiuolaikiniame restorane, kuriame aptarnaujami pobūviai, Karolis dirba Bar ristorante, kur kepami įvairūs patiekalai pagal užsakymus ir išsinešimui, Paulius gamina įvairiausius patiekalus plataus profilio restorane. Bendravimas vyksta anglų ir italų k.: italai iš mūsų mokosi anglų k., o mes iš jų italų k. Mums pasisekė, kad pavertėjaudavo mokinys Kirilas, kuris iš Italijos atvažiavo mokytis į Lietuvą.

Per pirmąją savaitę buvome supažindinti su San Giovanni Rotondo miestu, kuris yra Italijos ir pasaulio piligrimų bei maldininkų traukos centras, jame gyvenęs ir palaidotas Tėvas Pijus, kuris 1999 m. buvo paskelbtas šventuoju. Vieną dieną paskyrėm kelionei po Gargano nacionalinį parką, aplankėm į UNESC-o paveldą įtrauktą miestą Monte San Angelo ant vieno iš aukščiausių kalnų, braidėm po jūrą, rinkom kriaukles, gėrėm Itališką ekspreso ir kapučino kavą ir grožėjomės Viduržemio jūros pakrantės nuostabiais gamtovaizdžiais.

Mokiniai stažuosis iki 2017 m. vasario 24 d.