Niekada nedera išplėtoti temos taip, kad nieko neliktų skaitytojui. Svarbu skaitytoją priversti ne skaityti, o mąstyti.
Š.Monteskjė

Naujienos


2017-11-04

Tarptautinis anglų kalbos renginys „Kitų tautybių žmonės gyvenę ir palikę pėdsaką mano mieste“


Spalio 27 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko tarptautinis anglų kalbos renginys „Kitų tautybių žmonės gyvenę ir palikę pėdsaką mano mieste“.

Renginyje dalyvavo Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos mokiniai, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos mokiniai su anglų kalbos mokytojomis Edita Taleikyte, Rosita Meiluviene ir Sigita Vengriene, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokiniai su anglų kalbos mokytoja Vaiva Bagdoniene, Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai su anglų kalbos mokytoja metodininke Dalia Smolenskiene, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro komanda su svečiais Erasmus mokiniais iš Latvijos, Rygos turizmo ir pramonės mokyklos, vadovaujami anglų kalbos mokytojos metodininkės Viktorijos Markevičienės, mokinės iš Čekijos, Pilzeno prekybos, taikomųjų menų ir dizaino profesinės mokyklos, „Simulith“ centro direktorė Rima Bačiulytė.

Renginio tikslas buvo skatinti mokinius domėtis savo krašto įvairių tautybių žmonių kultūrine veikla Lietuvoje bei skatinti mokinius bei kolegas bendrauti anglų kalba. Mokinių komandos parengė trumpus video apie žymius įvairių tautybių žmones susijusius su gimtuoju miestu, tokius kaip prancūzų rašytojas Romain Gary, Napoleonas, muzikantas Frankas Zappa, esperanto kalbos pradininkas L. Zamenhofas, Kasparas Bekešas ir daugelis kitų. Labiausiai nustebino, kad netgi garsus džiazo muzikantas Luis Amstrongas susijęs su Lietuva. Pasirodo, būdamas penkerių jis buvo įvaikintas litvakų šeimos, kilusios iš Vilkijos. Vėliau mokiniai dalyvavo protų mūšyje, kuris buvo parengtas naudojant programėlę Kahoot, komandos balsavo telefonais. Renginį pratęsėme ekskursija Vilniaus universitete, subūrusiame daugybę įvairių tautybių iškilių asmenybių.

Renginį organizavo gimnazijos skyriaus vedėja Lina Bargailienė, anglų kalbos vyr. mokytoja Rūta Biržienė, informacinių technologijų vyr. mokytojas Marijus Vaisėta, informacinių technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Maciejauskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Ramunė Vadeikytė.