Niekada nedera išplėtoti temos taip, kad nieko neliktų skaitytojui. Svarbu skaitytoją priversti ne skaityti, o mąstyti.
Š.Monteskjė

Naujienos


2017-12-03

Kelionė į Europos Parlamentą Briuselyje


2017 m. lapkričio 27 d. – gruodžio 2 d. Europos Parlamento informacinis biuras organizavo pažintinę kelionę autobusu į Europos Parlamentą Briuselyje. Į kelionę buvo pakviesti profesinio ugdymo įstaigų mokytojai ir seminaro, vykusio spalio 11d. dalyviai. Kad apsilankymas Europos Parlamente būtų gilesnis, buvo iniciuotas susitikimas - pokalbis su EP nariu Petru Auštrevičiumi.

Į šią kelionę vyko mūsų mokyklos geografijos mokytoja ekspertė Aida Baliukevičienė ir istorijos vyr. mokytoja Jolita Bielinytė. Apsilankymas Europos Parlamente – puikus būdas sužinoti, kaip dirba Europos Sąjungos piliečių, vienintelė tiesiogiai, išrinkta institucija ir kokį poveikį ji daro visoje Europoje, ir pasaulyje. Pakeliui buvo aplankytas Briugės senamiestis, vakaras praleistas pačiame Briuselio centre. Svarbiausias kelionės tikslas – apsilankymas Europos Parlamente.

EP darbuotoja padėjo kelionės dalyviams geriau pažinti Europos Parlamentą: pristatė jo struktūrą, funkcijas, sprendimų priėmimo eigą ir visa, kas susiję su EP darbu. Po pristatymo vyko susitikimas su EP nariu Petru Auštrevičiumi. Jis papasakojo, ką reiškia būti europarlamentaru, vėliau kiekvienas galėjo užduoti jam rūpimus klausimus bei gauti į juos atsakymus. Visiems ekskursijos dalyviams buvo sudaryta galimybė pamatyti Europos Parlamento rūmų Briuselyje  posėdžių salę, paklausyti gyvai diskutuojančių EP narių.

 Įspūdžių tikrai netrūko, nes buvo aplankyta įstabių vietų ir sužinota įvairių dalykų.