Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Naujienos


2018-05-30

Mokausi gamtoje ir iš gamtos


2018-05-29 dieną šaunūs vienuoliktos klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje Verkių regioninio parko žaliosiose mokymosi aplinkose. Su Verkių RP gamtos vertybėmis ir kultūros paveldo objektais mokinius supažindino Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direktorė dr. Jolanta Radžiūnienė ir visuomenės informavimo specialistė Daiva Bauerienė.

Mokiniai, suskirstyti į komandas, pasigamino pasus ir pradėjo pažintinį žygį Vilniaus Verkių Kalvarijų Kryžiaus kelyje. Maršruto kelyje atliko chemijos, biologijos, matematikos, istorijos, geografijos užduotis. Susipažino su šalia mokyklos esančiu Vilniaus Verkių Kalvarijų Kryžiaus keliu, jo kultūros paveldo ir gamtinėmis vertybėmis, pajuto patyriminio ugdymosi reikšmę gamtoje, buvo apdovanoti saldžiais prizais. Dienos įspūdžius norisi išsakyti Janinos Degutytės žodžiais:

„Mylėti reikia mokytis ir mokyti...

Mylėti žolę, žemę, debesį, žvėrį...

Kaip vaikas pamils žmogų, jei niekada nemylėjo pienės ar žiogo?

Kaip vaikas pamils gyvenimą, jei jis niekada nemylėjo žemės ar debesėlio?“

Janina Degutytė

Po renginio gavome Verkių ir Pavilnių RP direktorės dr. Jolantos Radžiūnienės atsiliepimą:

Jolanta Radžiūnienė: Šios mokyklos mokiniai turi nuostabius, energingus, atsidavusius ir nepaprastai profesionalius mokytojus! Šaunuoliai, tikri žinių apie gamtą ir aplinką kamuolėliai. Žaviuosi nenumaldomu entuziazmu, nes moksleivių apatija ir abejingumas užmuša. Jie net nesuvokia, ko nevertina.

Biologijos mokytoja G. Kmitienė