Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Naujienos


2018-11-02

EUROSCOLA


Praėjusiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje inicijuotame tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) projekte, kurio tikslas - skatinti jaunus žmones domėtis Europos Parlamento veikla.

Praėjusiais mokslo metais, mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje inicijuotame tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) projekte. Kurio tikslas - skatinti jaunus žmones domėtis Europos Parlamento veikla.

Dvidešimt geriausiai 2017-2018 mokslo metais pasirodžiusių gimnazijų moksleivių  buvo pakviesti dalyvauti „Euroscola“ renginiuose Strasbūre. Mūsų mokyklos aktyviems  MEPA dalyviams taip pat laimė nusišypsojo.

Š. m. spalio 24 d. mūsų mokyklos 4 mokinių komanda išvyko į kelionę dalyvauti „Euroscola“ programoje, kuri suteikė galimybę aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą.

Mokinių mintys apie išvyką:

„Kelionės metu pervažiavome 4 Europos šalis : Lenkiją, Vokietiją, Čekiją ir Prancūziją. Kelionė buvo neįprasta, nes keliavome autobusu. To dėka pamatėme puikius gamtos vaizdus. Išskirti būtų galima Vokietijos nepakartojamus ir kvapą užgniaužiančius kalnų vaizdus, kurie buvo nukloti vynuogynų laukais.

Spalio 25 d. vėlų vakarą pasiekėme Strasbūrą. O kitos dienos rytą leidomės į pažintį su Europos parlamentu. Ten praleidome 10 valandų. Turbūt kai kurie užduos klausimą  „Ką gi galima tiek laiko veikti tame parlamente?„ Atsakymas paprastas: sprendėme įvairias Europos problemas. Pasiskirstėme į komandas, kur turėjome įvardyti, pasirinktos problemos, sprendimus. Bendraudami susiradome draugų iš kitų šalių, artimiau susipažinome vieni su kitais. Tiesiog puikiai praleidome laiką, kurio metu gavome labai skanius ir prašmatnius pietus.

Apibendrinus visą mūsų išvyką, galime sakyti, kad kelionė mums labai patiko. Susiradome draugų ne tik iš kitų šalių, bet ir iš Lietuvos, su kuriais praleidome visą kelionės laiką. Buvo linksma... Pamatėme nuostabius Drezdeno, Prahos ir Strasbūro senamiesčius, kuriose išleidome gana daug pinigų lauktuvėms ir maistui. Bet kadangi gyvenam tik vieną kartą, tai ir pinigų negailėjome. Kartu su mumis buvo ir šaunūs mokytojai iš Klaipėdos „Vetrungės“ ir Vilnaius „Juventos“ mokyklų, su kuriais nebuvo net laiko kada liūdėti. Taip pat, buvo puiki gidė, iš kurios lūpų išgirdome įdomius istorinius pasakojimus.

Kelione likome labai patenkinti. Gavome daug naujų žinių, įspūdžių. Į Lietuvą grįžome pavargę, bet su šypsena. Pagaliau galėjome nesikelti 6 ryto, o pamiegoti iki 18 val. vakaro.

Labai patartume kitiems mokiniams netingėti ir sudalyvauti šiame projekte. Kelionė mums buvo nuostabi ir labai įsimintina, to pačio linkime ir kitiems moksleiviams, kurie jame dalyvaus.“