Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Naujienos


2019-04-08

Konferencija „Antiatominis pavasaris“


Š.m. balandžio 3 d. mokykloje vyko Lietuvos profesinių mokyklų mokinių konferencija-diskusija „Antiatominis pavasaris“. Konferencijoje dalyvius sveikino mokyklos direktorė V. Rimkuvienė, Vilniaus savivaldybės ekologė O. Motiejūnaitė, Žirmūnų bendruomenės pirmininkas M. Demšė. Konferenciją rėmė Lietuvos Respublikos Seimo nariai A. Papirtienė ir D. Kepenis, o dalyvius kava ir saldumynais vaišino Rimi Lietuva.

Radiacinio saugos centro Avarijų valdymo ir mokymo skyriaus vyriausioji specialistė A. Bogdanovič supažindino konferencijos dalyvius su jonizuojančiosios spinduliuotės poveikiu. Apžvelgė Černobylio ir Fukušimos atominių elektrinių avarijų pasekmes. Konferencijoje pranešimus pristatė Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, Vilniaus technologijų mokymo centro, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokiniai. Konferencijoje mokiniai diskutavo atominės energetikos, branduolinės energijos, radiacijos poveikiu ląstelės genetikai, nanotechnologijų, hidroenergijos klausimais. Pranešimuose buvo išsamiai pristatyta Ignalinos AE istorinė apžvalga ir Astravo AE grėsmės bei pavojai.

Konferencijos pabaigoje padaryta išvada: „Atominė energetika per daug sudėtinga problema, kad lengvai ją galima būtų išspręsti. Tačiau reikia aiškinti plačiajai visuomenei apie radiacijos keliamus pavojus ar teikiamą naudą, bei žmonijos atsakomybę už naudojimąsi atomine energija”.

Apie konferencija: https://www.mpcentras.lt/?p=24063

Mokytojos A. Baliukevičienė ir G. Kmitienė