Didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis - nieko neveikiant, o visas gyvenimas - veikiant ne tai, kas reikia.
Lucijus Anėjus Seneka

Naujienos


2019-05-03

Išvyka į parodą „Stebuklai“


2019 m. gegužės 2 dieną Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos pirmojo kurso 728 ir 928 gr. mokiniai su matematikos mokytoja Alma Zakaržauskiene aplankė Evos Laumos parodą „Stebuklai“, kuri buvo eksponuojama Beatričės Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“.

Ši paroda – tai pamąstymas apie  pasaulio sukūrimą ir saulėgrįžos šventimą dabartyje. E. Laumos darbuose atsispindi šiuolaikiškam pasauliui būdingas judėjimas, virsmas, mintys – žmogaus pasaulio ir gamtos santykis. Menininkė siekia atkreipti dėmesį į aplink vykstančius stebuklus.

Parodos kūrėjais tapo ir patys mokiniai. Naudodami specialų prožektorių, kiekviename paveiksle jie galėjo atskleisti autorės užkoduotą stebuklą. Mokiniai gėrėjosi ir stebėjosi tamsoje švytinčiais paveikslais. Vėliau patys sudėjo dėlionę, kuri tamsoje apšvietus spindėjo. Skambant solistės B. Grincevičiūtės dainai, sudėliotame paveiksle iškilo dainininkės portretas. Mokiniai pamatė, kokius nuostabius kūrinius galima sukurti, panaudojant sakralinę geometriją.

Štai kaip mokiniai parašė apie parodą:

„Paroda buvo įdomi. Patiko tamsoje šviečiantys paveikslai. Smagu buvo dėlioti dėlionę, reikėjo gerai pagalvoti. Šauni patirtis ir gerų idėjų kilo, žaidžiant su spalvomis.“ Alvijus V.

„Paroda iš tiesų buvo įspūdinga ir įkvepianti. Jos dėka pasisėmiau naujų kūrybinių idėjų.“

„Man patiko ši paveikslų paroda. Galėjau pažvelgti į juos iš kitos pusės ir atrasti vis kažką naujo.“

„Man patiko, kai tamsoje, pašvietus prožektoriumi, atsispindėjo paveikslai. Jie švietė ir išjungus prožektorių. Įdomu buvo sudėti dėlionę, kuri apšviesta tamsoje žėrėjo.“