Naujienos


2017-03-26

Kokakunst kuressaares 2017


Šių metų kovo 16 – 17 dienomis Estijoje Saaremų salose Kurassaare  Ametikol mokykloje buvo organizuojamas tarptautinis virėjų profesinio meistriškumo konkursas. Į konkursą buvo pakviesti dalyviai iš Baltijos šalių: Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Dalyvavo 14 mokyklų, visi mokiniai burtų keliu buvo suporuoti. Lietuvai atstovavo mūsų mokyklos mokinys Robertas Simčionok (614 gr.) ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinys Mindaugas Janušaitis. Mūsų mokiniui komandoje dirbti teko su mokiniu iš Estijos.

Konkurso tikslai ugdyti mokinių profesinį meistriškumą,  kelti profesijos įvaizdį,  suteikti galimybę geriausiems mokiniams parodyti savo profesinio meistriškumo ir išradingumo lygį, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą tarp profesinių mokyklų, socialinių partnerių, mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą, lavinti užsienio kalbos bendravimo įgūdžius.

Konkurso užduotis: pirma užduotis -  juoda dėžė „Šefo pasveikinimas“ ( panaudoti silkę, kiaušinį), antra užduotis pagaminti pagrindinį patiekalą ir pateikti privalomi komponentai: antienos krūtinėlės filė, figos... trečia užduotis pagaminti kreminį keksiuką panaudojant burokėlius, moliūgus ar morkas.

Buvo suorganizuota kultūrinė pažintinė programa, pasivaikščiojo po Kurassaae miestą.