Naujienos


2018-03-23

Konferencija Lietuvos Respublikos Seime


,,Vydūno idėjos ir gyvensenos medicina“

Šių metų kovo 21 d. Vilniaus turizmo ir prekybos mokyklos 726, 826 ir 626 gr. mokiniai kartu su vyresniąja matematikos mokytoja Alma  Zakaržauskiene dalyvavo

Lietuvos Respublikos Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje ,,Vydūno idėjos ir gyvensenos medicina“.

Konferencija buvo skirta Mažosios Lietuvos šviesuolio, iškilaus kultūros veikėjo, rašytojo, mokytojo, Lietuvos sveikos gyvensenos pradininko Vydūno (Vilhelmo Storosto) 150 – osioms gimimo metinėms paminėti. Visą savo gyvenimą, nuo pat jaunystės iki paskutiniųjų dienų, Vydūnas nuosekliai ir atkakliai žadino lietuvių tautos dvasią visais įmanomais būdais – žodžiu, raštu, vaidinimais, dainomis ir savo tauraus asmens pavyzdžiu. Jis skatino blaivios visuomenės tradiciją, kvietė prisidėti prie žmoniškumo kultūros stiprinimo pasaulyje.

Šiuolaikiniai žmonės jaudinasi dėl kiekvienos smulkmenos. Vydūnas, semdamasis iš rytų filosofijos, mokė, kad reikia puoselėti ne tik savo kūną, bet ir dvasią. Labai svarbu, kokį maistą vartojame, ką dedame į savo kūną.

Vydūno draugijos pirmininkas Tomas Stanikas teigė, kad dora ir darna yra sveikatos pagrindas. Konferencijoje pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja, gydytoja Irena Degutienė, Seimo sveikatos komiteto narys prof. Algimantas Kirkutis, gerai žinomas Lietuvoje gydytojas ir diplomatas Antanas Vinkus, Seimo narys Dainius Kepenis. Pranešėjai pabrėžė, kad svarbiausia įsiklausyti į savo kūną ir jo poreikius. Kūnui reikia poilsio, pakankamai oro ir tinkamo maisto. Dar Hipokratas sakė, kad maistas turi būti vaistas. Labai svarbi emocinė būsena. Nuo jos priklauso, kaip mes atrodome. Dainius Kepenis teigė, kad sveikuoliai žino sveikatos formulę, ją taiko patys ir rekomenduoja kitiems.

Konferencijoje taip pat dalyvavo ir pranešimus skaitė žinomi gyvensenos medicinos specialistai iš JAV. Tai Loma Linda universiteto Prevencinės  medicinos profesorius John Kelly, Tarptautinės gyvensenos medicinos valdybos direktorius Stefan Herzog, Hipokrato instituto Floridoje vadovas dr. Brian Clement, kompanijos ZIPONGO skyriaus vadovas dr. Chad Malone. Dr. Brian Clement padėkojo Lietuvai už sveikos gyvensenos pradininkę  JAV  A. Wigmor . Savo patirtimi taip pat pasidalijo Nigerijos ( Afrika ) gyvensenos medicinos prezidentė Ifeoma Money, kuri teigė, kad Afrikoje labai aktualus sveikas gyvenimo būdas.

Visi  konferencijos pranešėjai vieningai sutarė, kad 21 – ojo amžiaus iššūkis yra sveika gyvensena. Tinkama mityba, streso valdymas, sportas padeda gydyti ligas.